Pridané 28. novembra 2016

Sme mladá, novovzniknutá chovateľská stanica, ktorá získala licenciu k chovu 22.06.2016.


Prečo práve BOLONSKÝ PSÍK ?

Pôvodný zámer mojich synov bol kúpiť si Sibírskeho Huskyho. Mne však na dovolenke vo Francúzsku učaroval malý, kučeravý psík s guľatými, hnedými očkami s neuveriteľne láskavým a zároveň šibalským pohľadom. V tej chvíli som vedela, že raz keď budeme riešiť domáceho maznáčika, bude to takýto šibal. Vtedy som vôbec nevedela, o aké plemeno ide.

Po nejakom čase, keď sa u nás začalo čoraz častejšie skloňovať slovo ,,HUSKY" zbystrila som pozornosť. V mojej mysli sa začali objavovať obrazce pošliapaného, fľakatého, zožltnutého trávnika, s vytrhanými a presadenými kvetinovými záhonmi. Nebola to paranoja, ale realita. Starostlivosť o takého veľkého a aktívneho psa by časom zostala na mojich pleciach. Pomyslela som si: ,, Ak sa mám starať o nejakého psiíka, tak nech je to psík, ktorý vyhovuje mojim nárokom a potrebám," a takýmto sa stala naša Mia. V mojich spomienkach rezonoval obraz psíka z Francúzska.

Začala som prezerať plemená psov a rozhodla som sa pre rasu Bolognese. Keďže mám doma syna alergika, potešilo ma poznanie, že bolonský psík nepĺzne, je vhodný pre alergikov a je antistresový. To môžem už teraz z vlastnej skúsenosti potvrdiť.Je tiež veľmi učenlivý, temperamentný a rád sa predvádza.

Časom sme začali navštevovať výstavy, na ktorých sme stretli mnohých chovateľov. Tí boli mimoriadne ochotní vo všetkom poradiť. To bolo mojim stimulom. Prihlásila som sa do Bichon klubu, skúsili sme si s Miou výstavy, na ktorých sa nám darilo. Zistila som, že chovatelia sú jedna veľká rodina, ktorú spájajú spoločné záujmy, aktivity. Budem veľmi rada ak sa mi podarí do tejto rodiny zapadnúť a byť prínosom do chovu.

Želám našej chovateľskej stanice veľa malých i veľkých šibalov, ktorí budú rozdávať radosť všetkým vekovým kategóriám a stanú sa ich vernými spoločníkmi.


Klaudia Práznovská - chovateľkaCopyright © Šibalské labky 2016 - 2018. Všetky práva vyhradené.